Karatisti Bijele vratili se s pet medalja sa VI Internacionalnog karate turnira VALENTINOVO 2021 u Tuzli

Karatisti Bijele vratili se s pet medalja sa VI Internacionalnog karate turnira VALENTINOVO 2021  u Tuzli

Takmičari Karate kluba Bijela ostvaril su dobre rezultate na VI Internacionalnom turniru Valentinovo u Tuzli i osvojili tri zlatne, te po jednu srebrnu i bronzanu medalju.

Nemanja Mikulić proglašen za najboljeg takmičara turnira osvojivsi dvije zlatne medalje i pobjedivši 8 vrhunskih boraca.

Zlato je osvoio u kategoriji juniora -68 kg i u kategoriji mlađih seniora -67 kg.

Takođe Nenad Đuričić je pokazao klasu osvojivši zlato u kategoriji mlađih kadeta -55 kg i srebro u kategoriji kadeta -57 kg.

Lazar Gardasević se domogao bronze u kategoriji pionira 2009 -42 kg

Turnir je uprkos pandemiji covida 19 uspio okupiti: 917 takmičara iz 87 klubova iz 10 država : Italije, Crne Gore, Srbije, Makedonije, Slovenije, , Austrije, Slovenije, Njemačke, Hrvatske i BiH.